Film

wo 06|05 20:00

De Indische Tafel

Een indringend eerbetoon aan de laatste getuigen van de Japanse kampen in Nederlands-Indië

Oud-gevangenen uit Nederlands-Indië delen bij een lunch hun jeugd in Japanse kampen. Archief en dagboeken onthullen honger, geweld en gemis.

De Indische Tafel

Wekelijks komt een groep mannen van in de negentig samen voor een Indonesische lunch. Wat hen verbindt is een jeugd in Nederlands-Indië die getekend werd door de Japanse bezetting. In deze documentaire van Pieter van Huystee doorbreken zij het decennialange zwijgen over hun ervaringen als jongens in de interneringskampen. Aan de hand van zeldzame archiefbeelden en persoonlijke dagboekfragmenten reconstrueren ze een verleden vol honger, geweld en het gemis van hun vaders. Een krachtig historisch document dat de stemmen van de laatste getuigen voorgoed vastlegt.

“Er zit mooi archiefmateriaal in De Indische tafel: jongens van de Japanse kampen dat de interviews verlevendigt.”

★★★★ - NRC

2026 – Documentaire – 66 min. – Taal: Nederlands – Productieland: Nederland – Kijkwijzer: 9, Angst – Regie: Pieter van Huystee – Cast: Jan Bosma, Eric Coutinho, Gilles van Overbeek de Meijer, Frits Kothe

Draait ook op
Eten & drinken

Voorafgaand aan deze film is de Barkar geopend. De Barkar biedt koffie, thee, diverse frisdranken, (alcoholvrij) bier en wijn. Lekkere trek? Er zijn Pringles! U vindt de Barkar bij de entree van de filmzaal op de derde verdieping.

Bekijk hier de openingstijden van Drombar.

Meer informatie

Bekijk de pagina VEELGESTELDE VRAGEN voor meer informatie over tickets, contactinformatie en meer.